Tisztelt Polgármester Úr! Köszönjük Önnek és munkatársainak a szíves fogadást, köszönjük azt a nagy segítséget, amellyel könnyűvé tették számunkra a háromhegyi pálos templom elérését, majd hogy onnan visszahoztak bennünket a völgyben meghúzódó településükre. Jó volt a pálos kolostor maradványát megismerni, rendeltetésének megfelelően használni. Bárcsak ilyen jó állapotban lenne a Miskolc közeli Szentléleki kolostorom! Köszönjük, hogy bepillanthattunk Martonyi község életébe, a kertek alatt érkezve. Hogy megtekinthettük a rendezett főutcát, a világháborús emlékművet, a hazaváró emlékhelyet és a szép templomot. Az eredményből volt jó megtapasztalni azt az igyekezetet, amellyel a település lakói megbecsülik a sajátjukat. Ebből az élményből egy nagyobb település lakója is tanulhat. Igyekszünk visszatérni.