Jártamban – keltemben Borsod megye csücskébe –Martonyiba - vitt az utam. A Pálos kolostor romjait tekintettem meg. Ennek következtében kerültem Martonyiba.
A falun látszik, hogy az ott lakók nagy szeretettel és gondoskodással óvják és csinosítják környezetüket. A falu főterének az adottságoknak megfelelően, ízléses kialakítása rendezettségéhez csak gratulálni tudok.